درباره هیئت

..: با یاد خدای مهربان :..

با استعانت از خداوند متعال و لطف خاصه اهلبیت علیهما سلام، در سال۱۳۸۰ ،با توجه به نیاز و پتانسیل موجود در غرب شهرستان فریدونکنار، محفلی صمیمی و دوستانه با رعایت اصول دینی,اعتقادی و با هدف اشاعه فرهنگ غنی تشیع و برپایی اعیاد و مراسمات ملی ومذهبی ،به نام هیئت حضرت ابالفضل العباس (علیه السلام) تشکیل شد.

از روزهای آغازین تاسیس این هیئت،مبنای جلسات و نشست ها منبر محور بود و شورای هیئت در این راستا برنامه ها و هدف های خود را تبیین و تنظیم می نمودند.
جلسات طی چند سال بصورت خانگی و سه شنبه هر هفته در منزل سایر اعضای هیئت برپا می شد. و بعد از گذشت چند سال هم اکنون ،جلسات هیئت پایگاهی مناسب جهت ترویج و تبلیغ مباحث اعتقادی و محلی برای تجدید بیعت باخاندان اهلبیت سلام الله است. این جلسات سه شنبه هر هفته، در مسجد جامع شهرستان فریدونکنار برپا میشود و مباحثی چون اعتقادات،مهدویت،سبک زندگی دینی ،تربیت فرزند، فرق شناسی و طرح احکام و مسایل مربوط به دین وزندگی توسط سخنرانان برتر منطقه در آن مطرح می گردد.

ذکر مصائب و عرض ارادت به ساحت قدسی اهلبیت،قسمتی دیگر از برنامه های هفتگی این هیئت است که با آن زنگار از دل زدوده و شور و شعور حسینی را در آن مشق می نماییم. حلقه های صمیمی نوجوانان نیز با توجه به نیاز های این دوره سنی پسران،از دیگر برنامه های خوب و موثر این هیئت است. برنامه هایی جذاب و با نشاط جهت رشد و تربیت دینی وعملی نوجوانان منطقه که چهارشنبه هر هفته در مسجدجامع برگزار میگردد.

برنامه های شاخص هیئت ابالفضل العباس فریدونکنار(علیه السلام)عبارتند از:

logofooter

  • مراسمات دهه اول محرم و ماه صفر
  • مراسم شیرخوارگان حسینی ویژه خواهران
  • مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها
  • جشن ولادت حضرت ابالفضل و امام حسین و امام سجاد علیه السلام
  • نشست های صمیمی و معنوی در شب های ماه مبارک رمضان
  • برگزاری احیاء و لیالی شب قدر
  • برپایی ایستگاه صلواتی به مناسبت های جشن و اعیاد
  • اجرای طرح کارگاه معنویت(ویژه مباحث اخلاقی)
  • اجرای طرح فصلی قرآن ویژه مفاهیم و تلاوت روزانه
  • برپایی مراسم دعای عرفه

و سایر برنامه هایی که بصورت کوتاه مدت و میان مدت برگزار و پیگیری می شود.

هیئت ابالفضل العباس(علیه السلام) در سال ۱۳۹۲ و با کمک خیرین محترم، اقدام به خریداری یک قطعه زمین واقع در فریدونکنار،جنب فرمانداری،انتهای کوچه (جنب مدرسه جوادالائمه) نموده است که بمدت دوسال،اعضای هیئت در حال پیگیری هستند تا اجازه ساخت و دریافت پروانه ساخت را دریافت نمایند. و به لطف خدا،پس از گذراندن دوران سخت و نفس گیر دریافت پروانه ساخت،عزم خود را جهت ساخت و برپایی مکانی ثابت جهت انجام امورات فرهنگی و مذهبی هیئت جزم خواهند نمود تا بتوانند پس از سال ها جابجای و تحمل سختی های فراوان ،ساختمان هیئت را بنام” مخیم العباس علیه السلام” برپا کنند.

در مسیر ساخت و تکمیل ساختمان و بنای هیئت تحت عنوان “مخیم العباس علیه السلام” ،کمک های مردمی و مساعدت های خیرین نیک اندیش ،پشتوانه گرمی جهت پیشبرد این هدف خواهد بود و به لطف خدا این پایگاه فرهنگی مذهبی،تاثیر خوب و بسزایی در سطح منطقه،در باب ارتقای سطح دانش و ورود دین به زندگی مردم خواهد داشت.

ان شاء الله
.:یاعلی:.

 

مکان هیئت بروی نقشه گوگل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *